Şirin Soysal (Konser) 23 Nisan Cumartesi 21:30

Sıra dışı şarkıları ve farklı duruşuyla dikkat çeken caz şarkıcısı Şirin Soysal, 23 Nisan akşamı Route'da..

Giriş: 30 TL.

Martin Kohlstedt - Barış Demirel @XJAZZ Ankara 16 Nisan Cumartesi 22:30

Martin Kohlstedt - Barış Demirel @XJAZZ Ankara, 16 Nisan Cumartesi akşamı Route'da...

Ahşap bir gövde, keçe kaplı çekiçler ve paslanmaz teller. Martin’in dünyasında var olan ve bütünüyle hissetmesine neden olan başlıca ögeler. Piyanonun parçalarından bahsediyoruz. Tuşlara her dokunduğunda hislerini tek tek dışa vuran genç bestekar Martin Kohlstedt, çalarken kendini tekrar etmek yerine enstrümanlarla konuşmaya çalışıyor ve kendini başka bir dünyanın içinde buluveriyor. Özellikle onu canlı dinlerken buna tanık olabilirsin, agresif ama bir o kadar savunmasız. Kötü bulabilir ve karakteri ile bu öfkeli anı arasındaki tartışmadan kurtulmak isteyebilirsin. Fakat kendini şanslı hissetmelisin çünkü Martin’in isteği tam da bu, etrafa saçılan ses buketi ve dinleyicileri.
Şu ana dek Tag (2012) ve Nacht (2014) albümlerini yayımlayan Martin Kohlstedt, solo kariyerinin yanı sıra ayrıca Marbert Rocel ve Karocel isimli gruplara renk katıyor.

http://martinkohlstedt.com/
https://soundcloud.com/martinkohlstedt

Barıştık Demirel / Barıştık mı 

Odak noktasını ve hislerini trompet üzerinde toplayan Barış Demirel, namıdiğer Barıştık mı, geleneksel Türk müziğinin yanı sıra caz, ambient, rock ve shoegaze türlerinin kıyısında gezinerek kendini bulma peşindedir. 2011 yılında Roxy müzik yarışmasında edindiği birincilik ödülünün ardından adımları sağlamlaştıran Barıştık mı, O.Y.D.H.O.G.Y. (2012) teklisi ve T.E.A.R. (2015) albümü ile birçok yerli ve yabancı mekan/festivallerde boy gösterdi. Analog ve dijital ekipmanların yardımıyla trompeti ve mikrofonu arasında bağ kuran Barıştık mı, nefesini seslere dönüştürerek yarattığı atmosferle dinleyicinin kalbine dokunuyor.

http://www.baristikmi.com/
https://soundcloud.com/baristikmi

XJAZZ Festival Ankara is organized by Not Under Commandt with the support of Goethe Institut Ankara

Komfortrauschen - OKCOMPOSER @XJAZZ Ankara 15 Nisan Cuma 21:30

Komfortrauschen, 15 Nisan Cuma günü XJAZZ Festival Ankara kapsamında Route'ta sahne alıyor!

Gitar, bas ve davuldan meydana gelen Komfortrauschen, ilk bakışta rock müzik grubu olarak görünebilir fakat duyacağınız şey elektronik canlı set tadında olacak. Grubun canlı setleri sadece mutlak olarak hazırlanmış materyallerin ve yapısal konseptlerin ürünü olmaktan ziyade müzisyenler arasındaki etkileşim olarak da karşımıza çıkıyor, müzik o anda şekilleniyor. Minimal tekno ile melodik yapıya uzanan yolda analog efektler ile zenginleştirilmiş ve kendi aralarında etkileşime açık yapısı ile Komfortrauschen seni dansa davet ediyor.

Tür: Canlı Minimal Techno

Laurenz Karsten – Gitar
Phillip Oertel – Bas
Tim Sarhan – Bateri

http://www.komfortrauschen.net/

OKCOMPOSER

Ankara'lı müzisyen Yıldırım Yavuz nam-ı diğer OKCOMPOSER; bilgisayar ya da her hangi bir software kullanmayarak sadece canlı çalıp, canlı kayıtlar yaparak; hızla gelişmekte olan elektronik müziğe kendi yorumunu katıp şarkılarını farklı ve organik bir şekilde icra ediyor. Genelde ufak ve kompakt synthesizerları tercih eden OKCOMPOSER aynı zamanda sahnede kendi ürettiği ya da topladığı Open Source(açık kaynak) synthesizerlar ve çeşitli enstrümanlar kullanarak müziğini alışık olmadığımız bir şekilde icra ediyor. Kendine has tavrı ve analog yapıyla ürettiği müziğini synthesizer ve çeşitli enstrümanlarla güçlendirerek sürprizlere açık, sıra dışı bir performans sunuyor.

https://soundcloud.com/okcomposer

XJAZZ Festival Ankara is organized by Not Under Commandwith the support of Goethe Institut Ankara

Küçük İskender (Akşam Sefası Söyleşileri) 10 Nisan Pazar 19:00

Şair - yazar Cezmi Ersöz yönetiminde gerçekleşecek olan "Akşam Sefası Söyleşileri" nin ilk konuğu 16 Mart Çarşamba akşamı KÜÇÜK İSKENDER olacak..

A Kind Of Vision [ Queen Tribute Band ]2 Nisan Cumartesi 21:30

A Kind Of Vision [ Queen Tribute Band ] 2 Nisan Cumartesi akşamı Route'da..

KABUK - Mystery Theatre 27 Mart Pazar 20:30

Kabuk
Gözle görülmeyen, görülmesini istemediğimiz bazı yaşantılar vardır..Bazı şeyler gizli kalmalıdır ya.. Ahlaki normları başka insanlara anlatırken sorgularız fakat yaşarken sorguladığımız insanlar gibi davranırız.Normalizdir..Anormal olan hep diğerleridir.Belirli kalıplar vardır,sınırlar vardır,gösterilmesi gereken ve gizlenilmesi gereken.Bu oyunla anlatmak istediğim; kendi yüzümüzle ve hayallerimizle ve umudumuzla ve yaralarımızla ve kabuk bağladığını zannettiğimiz yaralarımızla karşılaşmak..Birilerine akıl verirken kendi kabuğumuzun altından hala kan geldiğini hatırlatmak..Görmezden gelmenin ya da kaçınmanın artık mümkün olmadığını ,tüketim toplumunda kazara yaşamamız bir tarafa ;bu toplumun tükettiği,içine almak istediği,kemirdiği,tüm ahlak kurallarını kendi elleriyle,bile bile, baskısıyla yok ettiği insanların özgür zihinlerini utanmazlıklardan temizleyip arındırmayı dileyerek yazdım..Soyut aklın tabutlarını ve somut soğukluktaki tabutlarla karşılaşmak yerine farklı yaralar ama aynı kabuk altında yaşayabilmenin umuduyla!

Giriş: 15 TL

Sezai Sarıoğlu (Akşam Sefası Söyleşileri) 27 Mart Pazar 19:00

Şair - yazar Cezmi Ersöz yönetimindeki "Akşam Sefası Söyleşileri" nin konuğu 16 Mart Çarşamba akşamı SEZAİ SARIOĞLU olacak..

Peyk 26 Mart Cumartesi 21:30

PEYK Konseri 26 Mart Cumartesi akşamı 21:30'da Route'da..

Giriş: 25 TL.

High Dive 25 Mart Cuma 21:30

High Drive, 25 Mart Cuma akşamı, 70'lerden 2000'lere keyifli bir Rock gezintisi için, yenilenmiş program ve turbo takılmış kadrosuyla hepinizi eğlenmeye davet ediyor ...

Mustafa Itri Gerçek: Gitar
Kaan Kayahan: Gitar
Eren Bostancı: Bas Gitar
Selçuk Ener: Keyboard
Mert Özdemir: Vokal
Çağkan Özbudak: Davul
Herkes: Geri Vokal

Murat Yılmazyıldırım 14 Şubat 2016 Pazar

14 Şubat 2016

Gizem Berk 23 Ocak 2016 Cumartesi

23 Ocak 2016

Beşinci Mevsim 15 Ocak 2016 Cuma

15 Ocak 2016

A Kind of Vision Queen Tribute Band 9 Ocak 2016

9 Ocak 2016

Madcap 29 Ocak Cuma 21:30

29 Ocak Cuma 21:30

Kaan Boşnak AKUSTİK 22 OCAK Cuma 21:30

22 OCAK Cuma 21:30

Mavi Sakal 16 ocak Cumartesi

16 ocak Cumartesi

İzgi 8 Ocak Cuma 21:30

8 Ocak Cuma 21:30

YILBAŞI

31 Aralık Perşembe 21:30

Erkan Oğur-Telvin 26 Aralık Cumartesi 21:30

26 Aralık Cumartesi 21:30

Yolda 25 Aralık Cuma 21:30

25 Aralık Cuma 21:30

7Pink Floydlar ve 2 Prenses 30 Ocak Cumartesi 21:30

30 Ocak Cumartesi 21:30